english version


Siedziba firmy CEDROB SA w Ujazdówku k/Ciechanowa - 2011-2013

Główna siedziba jednej z największych w Europie firm drobiarskich powstała w latach 2011 - 2013. Studio A pełniło rolę generalnego projektanta i inwestora zastępczego. Budynek o łącznej powierzchni użytkowej 4 170 m2 wykonano w konstrukcji żelbetowej, z elewacjami z płyt z piaskowca oraz blachy tytan - cynk. Konstrukcja fasad szklanych oraz "żyletki" na elewacji południowej to elementy z klejonego drewna świerkowego. We wnętrzach zastosowano wysokiej klasy materiały - drewno, kamień, szkło, stal. Wokół biurowca powstał park z kaskadowym oczkiem wodnym i zadrzewionymi pagórkami oddzielającymi teren od zakładu produkcyjnego. W ramach inwestycji zrealizowano także węzeł drogowy z drogą krajową nr 60 oraz układ dróg serwisowych i parkingów. Łączna powierzchnia nowego zagospodarowania to 33 260 m2


Biurowiec ANB w Warszawie - 2006

Projekt powstał na zlecenie firmy ANB.
Budynek w kształcie litery "L" zlokalizowano na wąskiej działce, przyległej do ulicy Ostrobramskiej.
Podziemny garaż wypełnia całą powierzchni działki.
Indywidualny charakter biurowca podkreśla jego wąska, pochyła elewacja frontowa obłożona czerwonymi panelami ALUCOBOND, przecięta szklanymi narożnymi wykuszami.
Łączna powierzchnia obiektu wynosi 2 800 m²
Zakończenie realizacji - połowa 2007 roku.


Centrum Logistyczne Firmy Jakon w Piasecznie 2001

Nasza firma pełniła funkcję kompleksowego realizatora inwestycji - od fazy wyboru i kupna terenu, poprzez projekt aż po przekazanie obiektów do użytkowania w stanie wykończenia "pod klucz".
Zakres inwestycji obejmował budowę hali wysokiego składowania w systemie konstrukcyjnym Astron, o łącznej powierzchni 4000 m2, czterokondygnacyjnego budynku biurowego - siedziby głównej firmy, w konstrukcji żelbetowej, o powierzchni 2500 m2, obiektów towarzyszących o powierzchni 300 m2 oraz dojazdu, placów manewrowych, parkingów i terenów zielonych o łącznej powierzchni ok. 15 000 m2.Drukarnia Rzeczpospolitej w Koninku k/Poznania - 1999

Kompleks drukarni obejmujący główną halę maszyny drukarskiej, magazyny papieru, powierzchnie przygotowawcze oraz biurowe.
Łączna powierzchnia obiektu wynosi 6000 m2.Siedziba ATM w Warszawie - 2000

Projekt powstał na zlecenie dużej firmy zajmującej pierwotnie dwukondygnacyjny budynek przy ul. Grochowskiej w Warszawie. Nowy obiekt zaprojektowano i zrealizowano w taki sposób aby inwestycja nie zakłóciła normalnego funkcjonowania firmy w dotychczasowym budynku, harmonijnie przenikającym się z nową częścią.
Łączna powierzchnia użytkowa nowego 7 kondygnacyjnego biurowca wynosi 4600 m2.
Realizację zakończono w 2001 roku.Galeria Handlowa w Siemianowicach

Projekt obejmuje budowę wielofunkcyjnej Galerii Handlowej w Siemianowicach Śląskich o powierzchni ok. 50 000 m2. Obiekt zajmuje poprzemysłowy kwartał przylegający do linii kolejowej; od strony miasta harmonijnie wpisuje się w istniejący układ urbanistyczny.
Ceglana fasada frontowa nawiązuje do tradycyjnej architektury sąsiadujących z Galerią kwartałów zabudowy mieszkalnej i zachowuje ich gabaryt.
Realizacja w 2009 roku.Siedziba Vet - Trade w Lesznowoli

Inwestycja zlokalizowana jest w Lesznowoli koło Warszawy. Składają się na nią budynek biurowy o powierzchni ok. 500 m2 oraz hala magazynowa o powierzchni ok. 1 300 m2. Do wykończenia fasad oraz fragmentów wnętrza użyto między innymi grafitowej cegły klinkierowej, betonu architektonicznego, aluminium i drewna. Wielkowymiarowe, przestrzenne i podświetlone logo firmy jest czytelne z odległej o kilkadziesiąt metrów trasy komunikacyjnej.
Projekt wykonany w roku 2005/2006 zrealizowano w ciągu 9 miesięcy przez firmę Studio A w trybie nadzoru inwestorskiego.
Obecnie projektowany jest II etap inwestycji.Siedziba firmy INST - GAZ 2003

Budynek biurowy firmy INST-GAZ znajduje się w Zielonce koło Warszawy. Elewacje wykończono cegłą klinkierową i piaskowcem. We wnętrzu zastosowano kamień naturalny i drewno. Powierzchnia trzykondygnacyjnego obiektu wynosi ok 1000 m2
Siedziba firmy Maga 2008

Inwestycja zlokalizowana w miejscowości Stara Iwiczna koło Warszawy składa się z budynku biurowo - ekspozycyjnego oraz hali magazynowej. Wykończenie elewacji przewidziano z płyt ALUCOBOND oraz grafitowej cegły klinkierowej. We wnętrzu zastosowano kamień naturalny i drewno. Powierzchnia części biurowej wynosi ok. 600 m2, magazynowej - ok.900 m2. Projekt wykonano w roku 2007. Obecna realizacja odbywa się w trybie nadzoru inwestorskiego Studio A. Zakończenie lato 2008 roku.


  projekt i hosting: digitalart.pl